• DOĞU EKSPRESİ TURU : Son yılların seyahat trendlerinden biri olan Doğu Ekspresi ile benzersiz bir deneyime hazır mısınız? Türkiye'nin en uzun tren hatlarından biri olan Doğu Ekspresi ile Anadolu'nun güzelliklerini keşfediyoruz.Doğu Ekspresi Turu ile unutulmaz manzaralara şahit olacaksınız.
  • DOĞU EKSPRESİ TURU : Son yılların seyahat trendlerinden biri olan Doğu Ekspresi ile benzersiz bir deneyime hazır mısınız? Türkiye'nin en uzun tren hatlarından biri olan Doğu Ekspresi ile Anadolu'nun güzelliklerini keşfediyoruz.Doğu Ekspresi Turu ile unutulmaz manzaralara şahit olacaksınız.
  • DOĞU EKSPRESİ TURU : Son yılların seyahat trendlerinden biri olan Doğu Ekspresi ile benzersiz bir deneyime hazır mısınız? Türkiye'nin en uzun tren hatlarından biri olan Doğu Ekspresi ile Anadolu'nun güzelliklerini keşfediyoruz.Doğu Ekspresi Turu ile unutulmaz manzaralara şahit olacaksınız.
  • SİVAS
  • ERZİNCAN
  • KARS
  • ERZURUM
  • IĞDIR-DOĞU BEYAZIT
  • VAN KALESİ
Son yılların seyahat trendlerinden biri olan Doğu Ekspresi ile benzersiz bir deneyime hazır mısınız? Türkiye'nin en uzun tren hatlarından biri olan Doğu Ekspresi ile Anadolu'nun güzelliklerini keşfediyoruz.Doğu Ekspresi Turu ile unutulmaz manzaralara şahit olacaksınız.


TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
KAYSERİ-SİVAS 1 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah saat 04:00 da ofisimizin önünden transfer aracımıza biniyor ve Adnan Menderes Havalimanından Sunexpress’in 06:15 uçağı ile Kayseri’ye hareket ediyoruz.Keyifli yolculuğumuzun ardında Erciyes dağının eteklerinde kurulan, tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kayseri’ye varıyoruz. Burada alacağımız kahvaltı sonrasında Kayseri Şarkışla istikametinde Sivas’a geliyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Sivas kent merkezi gezisi yapıyoruz.Selçuklu döneminde hastaların tedavi edildiği ve aynı zaman da tıp tahsilinin de yapıldığı en önemli medreselerden biri olan Şifaiye medresesine ve bunun gibi tarihte yer edinmiş Kongre Binası, Tarihi Valilik ve Jandarma Binası, Kale Cami, Buruciye Medresesi, Çifte Minareli Medreseleri geziyoruz.Gezimiz sırasında Sivas’ın ünlü bıçak ve kemik tarak alışverişi yapıyoruz.Konaklama ve akşam yemeği için kent merkezindeki otelimize yerleşiyoruz.


2.

Gün
DOĞU EXPRESİ SİVAS-ERZİNCAN-ERZURUM 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah erken saatlerde Doğu Expresi Sivas-Erzincan treni için kahvaltımızı otelden alınarak heyecanlı yolculuğumuza başlıyoruz.Fırat’ın kolu olan karasunun açtığı eşsiz kanyonlarda müthiş manzaraları seyrederek yolumuza devam ediyoruz.İliç Kemah üzerinden Erzincan, Munzur manzaraları görerek Doğu Expresi ile görebileceğiniz en güzel manzaraları görüyoruz. Erzincan’da trenden iniyor ve Dadaşlar Diyarı Erzurum’a ulaşıyoruz. Anadolu’daki en önemli Saltuklu eseri Erzurum Ulu Cami’yi geziyoruz. Ardından Taşhan ve Erzurum’un sembolü haline gelen Çifte Minareli Medreseyi geziyoruz.Burada ki gezimizi tamamlayıp Erzurumda’ki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği için otelimizde bulunuyoruz.

3.

Gün
KARS 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kars’a doğru hareket ediyoruz.Ani Harabelerine gidiyoruz.Yüzyıllar boyunca birçok krallık ve imparatorluk tarafından yönetilen,bir zamanlar bölgede önemli bir merkez olan ve bugün harabe bir hayalet şehri olarak Ermenistan-Türkiye sınırında bulunan Ani görenleri zamanın ötesine götürecek.Bu tarihi yerleşimde gezeceğimiz yerler sırasında Surlar ve Aslanlı Kapı, Manucehr Camii, Aziz Gregor Kilisesi, SurpKirkor Kilisesi, Keçel Kilise, Büyük Katedral, Ateş tapınağı, tarihi sokaklar, Ani Kalesi, İpekyolu Köprüsü olacak. Bu tarihi örenden ayrıldıktan sonra ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinden olan Çıldır Gölüne hareket ediyoruz.Kış aylarında yüzeyi buz tutan bu göl Osmanlı döneminde yaşayan bir sülale olan Çıldır oğullarından alır.Dileyen misafirler gölde kızakla veya kar motoru ile gezinebilir.Öğle yemeğini alıyor ve kendine özgü mimarisi ile Rus işgali dönemi önceleri kilise olarak kullanılan Havariler kilisesine/Kümbet Camii gidiyoruz.Buradaki anlatımımız ve fotoğraf molası sonrası otelimize geçiyoruz.Yemekli Kafkas gecesi için otelimiz de hazırlanmaya başlıyoruz.Karsın geleneksel Kafkas oyunuyla aşık aşık atışmaları ile eğlenceli yemeğimizden sonra otelimize dönüyoruz.

4.

Gün
KARS 4 gün programını görmek için tıklayınız

Kars içerisinde yapacağımız panoramik yolculukla beraber şehrin Ruslar döneminde mimari etki altına girdiğini görebileceğiz.Baltık mimari olarak adlandırılan kesme taş işçiliği ve Mazgal planlı şehir yapısının Anadolu’daki ilk temsilcidir Kars. Bir sonraki durağımız Kars kalesi olacak.Tarihsel süreçte defalarca zarar görüp yeniden yapılan ve günümüzde eski sağlamlığını halen koruyan Kars kalesi sizleri oldukça etkileyecek. Bu mimari eseri inceledikten sonra konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

5.

Gün
IĞDIR-DOĞU BEYAZIT 5 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Iğdır Soykırım anıtına gidiyoruz. Ardından Türk mimari tarihinin en güzel eserlerinden Doğu Beyazıt İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. Bu muhteşem eseri gezdikten sonra öğle yemeği alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından kaçakçılar çarşısını geziyor ve konaklama ve akşam yemeği için Van’da bulunan otelimize gidiyoruz.

6.

Gün
VAN 6 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası pek çok savaşa ve çağa tanıklık etmiş Van Kalesini geziyoruz.Edremit kız kalesi, müze ve kedi evini gezdikten sonra Van-İzmir 13:35da ki Sunexpress uçağına biniyor ve geri dönüyoruz.


DAHİL OLANLAR:
*Gidiş-Dönüş uçak biletlerir
*Lüks otobüslerle ulaşım
*5 Adet Sabah Kahvaltısı
*5 Adet Akşam Yemeği
*Rehberlik Hizmetleri
*Seyahat sigortaları
*Doğu Ekspresi Tren Biletleri
*Havalimanı Transferleri

HARİÇ OLANLAR:
*Müze Ören yeri giriş ücretleri
*Otellerde alınan extra yiyecek ve içecekler
*Tüm kişisel harcamalar
*Belirtilmeyen yemekler
*Kafkas gecesi
*Kızaklı kar motoru

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

22-27 OCAK 2024 

5 GECE- 6 GÜNDÜZ 


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#48
LOKASYON:
DOĞU EKSPRESİ TURU
ULAŞIM
Uçak    Tren   
İPTAL POLİTİKASI:
HİZMET SÖZLEŞMESİ:
SÖZLEŞME ŞARTLARI:
1- TARAFLAR
Bir taraftan İsmetpaşa Mahallesi 7 Sokak Beşorak Apartmanı No:2/A Dikili/İZMİR adresinde bulunan NİNG TURİZM TAŞIMACILIK LTD.ŞTİ. (kısaca ACENTA olarak anılacaktır) ile diğer taraftan, sözleşme ek belgelerinde adı soyadı yer alan ve tur / hizmetten faydalanacak olan kişiler (Kısaca Tüketici olarak anılacaktır) aşağıda belirtilen hususlarda tam bir anlaşmaya varmışlardır. İş bu sözleşmede yazılı olmayan hususlarda 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu ve buna bağlı olarak çıkarılan Yönetmelikler, Tüzük Ve Genelgeler, Tebliğ ve Çizelgeler, 2634 S.K., IATA, IHA, UFTAA Konvansiyon Hükümleri ile uluslararası özel ve resmi sözleşmeler tatbik olunacaktır.
1.1 - Kayıt anında toplam tur hizmet bedelinin en az %25'i, bakiyenin ise turun başlamasından en geç 7 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin yapılmaması halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek, toplam hizmet bedelinin %25'i cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir.
1.2 – Promosyon, İndirimli, Özel Ürün hizmet satın alan tüketici, hizmet bedelinin tamamını rezervasyon tarihinde ödemekle yükümlüdür. Özel ürün ve hizmetlerde bakiyenin hizmetin başlamasından en geç 20 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Cayma tazminatı 1.1 maddesi ile aynıdır.
2- İPTAL – DEVİR - İADE
2.1 - Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi 24 saat önceden haber vermek şartı ile iptal edebilir veya erteleyebilir. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.
2.2 - Tüketici, ulaşım aracı olarak sadece otobüs ile yapılacak günübirlik veya konaklamalı turlarda hizmetin başlamasına 7 Gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.
2.3 - Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.
2.3.1 (Özel Madde): Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik ve iade hakkı yoktur.
2.4 - Özel ürün, Uçaklı Turlar ve yurtdışı programlarda iptal iade ve devir hakkı yoktur.
2.5 - Tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce yazılı olarak ibraz edilecektir. Bu durumun tur hizmetinin devamı sırasında gerçekleşmesi halinde mazeret, Tüketicinin turdan ayrılma tarihinden itibaren en fazla 1 gün içinde Acenteye belgesiyle birlikte sunulmalıdır.
2.6 - Rezervasyon tarihinden itibaren en fazla 7 gün sonrasına kadar, alınan tur hizmeti Tüketici tarafından iptal edebilir veya aynı rezervasyon tipine uygun olmak koşuluyla istediği kişi veya kişilere devredebilir. Ancak erken rezervasyon indirimli ürünler başka kişilere devredilemez. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile birlikte sorumludur. Tüketici, tüm iptal/devir taleplerini yukarıda belirtilen süreye uygun ve yazılı olarak acentesine sunmakla yükümlüdür. Alınmış olan hizmet kampanya dahilinde bir ürün ise ve/veya rezervasyon ile hizmet başlangıcı arasında 7 günden daha az bir süre bulunması halinde bu madde geçerli değildir.
2.7 – Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 12 saat içerisinde iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.
2.8 - Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.
2.9 - Özel ürünler, Yurtdışı Turları ve Uçaklı Programlarda, hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği tüm ücretler ödeme yaptığı şekilde iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75'ini, 7 günden daha az kalan sürede iptal etmesi halinde gezi bedelinin tamamını Acenta'ya ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
2.A- İPTAL İADE GARANTİ ÖDENEĞİ
2.A.1 – Tüketici satın aldığı hizmetin tamamını ödemesi durumunda sistemde belirtilen tutarda iptal iade bedelini ödeyerek aşağıda yazılı olan şartlar sağlandığı durumlarda tamamını ödeme yaptığı şekilde iade alabilir. %25 Ön ödemeli rezervasyon yaptıran tüketici(ler) bu ödenekten faydalanamaz.
2.A.2 – İptal iade garantisi satın alan tüketici araç ilk hareket saatinden 24 saat öncesine kadar iptal talebinde bulunabilir. Acente tüketiciye iptal iade bedeli dışında kalan tutarı ödeme yaptığı şekilde iade eder.
2.A.3 – İptal İade Garanti Ödeneği yapılmayan yurtiçi konaklamalı ve günübirlik turlarda 2.2 maddesindeki koşullar uygulanır.
2.A.4 – İptal İade Garanti Ödeneği yapılmayan özel ürün, uçaklı turlar ve yurtdışı turlarında 2.4 maddesindeki koşullar uygulanır.
3- GENEL HÜKÜMLER
3.1- Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk sahibine aittir. Tüketici seyahat edeceği aracın ve konaklayacağı tesisin tabi olduğu mevzuat ve teamüllere uymakla mükelleftir.
3.2 - Sağlayıcının kusurundan kaynaklanan bagaj kaybı veya hasarı durumlarında; Tüketicinin sağlayıcıya kayıp veya hasar TUTANAĞI düzenlettirmesi halinde bagajın içinde bulunan eşyaların maddi ve manevi değeri ile sair vasıf ve özellikleri gözetilmeksizin, toplam hizmet bedeli içinde ulaşıma isabet eden kısmının %50'si, kaybolan eşya ve valizin maddi ve manevi tazminatı olarak, Acente tarafından tüketiciye ödenir. Acente, kendisine yazılı olarak kıymetleri ile birlikte deklare edilerek teslim alınmış eşyanın her türlü kaybından, hasarından ve çalınmasından, en çok turun ulaşım bedeli kadar sorumludur.
3.3- Satın alınan hizmete VİZE İŞLEMLERİ ve HİZMETLERİ dâhil değildir. Katılacakları tura ait ülkelere vizesi olduğunu beyan eden veya vize işlemlerini bizzat takip edeceğini beyan eden tüketici, vize işlemlerinin gerçekleşmesini ileri sürerek sözleşmeyi fes edemez sorumluluk tüketiciye aittir.
3.4 - Acente, sözleşme konusu hizmetin başlangıcından sonra ortaya çıkan mücbir sebepler ve Tüketiciden kaynaklanan durumlar ile üçüncü kişilerin şahsi sorumluluklarından kaynaklanan hallerde sorumlu değildir. Sorumluluğu dâhilindeki hallerde, Tüketici aleyhine olan değişiklikleri TÜRSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri uyarınca Tüketici bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi aynı zamanda fiyata dâhil olmayan ve hizmet esnasında Tüketiciye verilen ek ve/veya alternatif düzenlemeler ile de telafi yoluna gidebilir. Ek veya ikame hizmetlerin Tüketici tarafından alınıp kullanılmış veya tüketilmiş olması Tüketicinin bedel iadesi ve tazminat haklarını ortadan kaldırır.
3.5 - Tüketici; rehber, tesis, acente, ulaşım aracı yetkilileri ile sigorta şirketinin satın alınan hizmetle ilgili bildirdiği kurallara uyacağını, üçüncü kişilerin can, mal güvenliği ve huzuruna saygı duyacağını aksi takdirde hizmeti haklı nedenle alamayacağını ve hizmeti iade hakkının bulunmadığını kabul eder.
3.6 - Tüketicinin, ifa edilen hizmetin kusurlu olduğundan bahisle alınan hizmeti sonlandırması halinde, Acente yetkilisine ve konakladığı otele sona erme sebeplerini yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde hizmeti alıp kullanmış sayılır.
3.7 - Tüketicinin şikâyetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak Acente'ye bildirmesi iyi niyetli tüketicinin işbirliği yapma ve özenli davranma borcudur.
3.8 - Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici(ler), kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketicilerin, bu Sözleşmeyi okuyup imzalaması ile sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Acente'nin sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler)ye ödemiş olduğu fazla miktar ya da hizmet bedelinin tahsili için diğer tüketicilere rücu hakkı saklıdır.
3.9 - Yabancı ülke girişlerinde, giriş izni yetkisi o ülkenin pasaport polisine aittir ve herhangi bir geçerli neden göstermeksizin vize olsun olmasın, ülkeye giriş izni vermeyebilir. Acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.
3.10- Paket tur hizmeti satın alındığı takdirde, paket turun eksik veya hiç ifa edilememesi halleri yasa gereğince sigorta ile teminat altına alınmıştır. Teminat kapsamı paket tur bedeliyle sınırlıdır.
3.11 - Tüketici dilerse paket tur hizmeti başlamadan evvel kaza ve hastalık halinde çıkış noktasına dönüş masraflarını, her türlü kazadan doğan zarar ile tedavi masraflarını sigortalatabilir.
3.12 - Acentenin Sözleşmeye Kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasında TÜRSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır.
NİNG TURİZM TAŞIMACILIK GIDA TARIM NAKLİYE TEMİZLİK İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ(DİKİLİ NİNG TURİZM) tarafından satışa sunulan Paket Tur, Ürün, Hizmet ve Kampanyalar hakkında, vermiş olduğumuz iletişim bilgileri üzerinden bizimle iletişime geçilmesini istiyorum ve onaylıyorum.
DİKİLİ NİNG TURİZM Türkiye Seyahat Acentaları Birliğinin A SINIFI ÜYESİDİR.
Belge Adı :DİKİLİ NİNG TURİZM SEYAHAT ACENTASI ve BELGE NUMARASI:15330

TARİH VE FİYATLAR

17.500TL

6 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

DOĞU EKSPRESİ TURU ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.